Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma hizmetimiz eski yöntemler ile değil kameralı ve robotlu sistemler ile yapılmaktadır.Evinizde veya iş yerlerinde oluşan gider tıkanıklığı hiçbir kırma dökme olmadan makinalar ile açılmaktadır. Günümüz şartlarında artık bu zahmetlerin yaşanmaması tıkanıklık açma izmir işlemleri sırasında daha hızlı ve pratik çözümler sunulması çok daha kolay hale gelmiştir.Ancak tıkanık açma işlemini pratiklik, hızlı ve zahmetsiz olmasını sağlayan bu işlemeleri yapan izmir içinde sürekli hizmet veren tesisat ekibimizin profesyonel, eğitimli ve donanımlı olmasıyla bire bir bağlantılıdır.Tıkanıklık açma makineleri ile günümüzde tıkanan giderlerin %99’u açılmaktadır. Gider açıldıktan sonra açılan gider borusuna kamera göndererek giderinizin neden tıkandığını,ne tür bi cismin tıkadığı ve tekrar tıkanıklık yaşatırmı,pimaş borularda kırık var mı bunları görmekteyiz.

Tıkanan su gideri’ni açmak da önemli bir iştir ve bunu da kırmadan yerine getirmek gerekir. Tüm gider açma hizmetlerini en son teknoloji ile tasarlanmış cihazlarla yapan firmalar, bu işlemi de özel olarak eğitilmiş uzman personeller aracılığı ile yapmaktadır. Pis su gideri tıkanıklığı açma işlemlerinde kullanılan cihazlar arasında bulunan görüntüleme cihazları, tıkanıklığın tam yerini tespit etmektedir.

Tıkanıklık açma

Tıkanıklık Açma Teknolojisi

Evinizdeki ve işyerinizdeki tuvalet tıkanıklıkları,mutfak tıkanıklık açma veya ana hat pissu tıkanıklıklarını açmak için genel olarak demir çubuklar veya çelik teller ile açılmaya çalışılır. Açılırsa şansınz var açılmaz ise işiniz biraz daha çok demektir. Pis su borularının geçtiği yerler kırılıp dökülecek eviniz inşaat haline geçecek, yerler kırılıp tıkanıklık açılıp borular değişecek betonlar atılacak,seramikler ve laminantlar döşenecek iş bitmiş olacaktı. Evet yanlış duymadınız bizden önce durum böyleydi.Firmamız günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte envanterine çeşitli tıkanıklık açma cihazları eklemiştir.Tıkanıklık açma sırasında kırıp,dökmek artık geçmişte kaldı ve kanal açma makineleri ile etrafı kirletmeye gerek kalmadan tıkanan giderleri kısa sürede açıyoruz.

Kameralı Tıkanıklık Açma

Kameralı tıkanıklık açma teknolojisi sayesinde tıkanan mutfak,tuvalet,balkon giderlerinizin neden tıkandığını ve tekrar tıkanma riski olup olmadığını görüntülüyoruz. Kameralı sistem sayesinde pis su tesisatının yapımı aşamasında herhangi bir yanlış uygulama yapılıp yapılmadığıda görüntülenmektedir.

 Tıkanıklık Açma Robotlu Sistem

Evlerinizin atık su tesisat borularında meydana gelen tıkanıklıkları robotlu cihaz ile açıyoruz.Gider tıkanıklığı sadece lavabo borularında meydana gelmez. Tuvalet ve klozet tıkanıklıkları da çok sık karşılaşılan tesisat sorunlarındandır. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan, boru içine kaçan daha iri cisimlerden kaynaklanmaktadır.

Bu cisimler; tuvalet kâğıtları, temizlik bezleri olabileceği gibi oyuncaklar bile olabilmektedir.

Robotla gider açma işlemi sırasında robot cihazın ucuna takılacak aparatı belirlemek için, gider tıkanıklığı açma çalışmasından önce kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi görüntülenmesi gerekir. Kamera ile pimaş görüntüleme işlemini sadece birkaç tane robotla tıkanıklık açma firması yapmaktadır. Çünkü kameralı görüntüleme cihazları pahalı bir cihaz olduğu için her firmada bulunmamaktadır.

Kırmadan Tıkanıklık Açma

Evinizde banyo ya da tuvaletinizde meydana gelen gider tıkanıklıklarını açmak için illa fayans ve duvarları kırmaya gerek yoktur. Bu yüzden ekstra maliyetler olmadan, bütçenizi yormadan ve zamanınızı harcamadan en ideal biçimde tuvalet tıkanıklıklarını açtırabilirsiniz. Klozet tıkanıklık açma işlemlerinde, gider borularına veya fayanslara zarar vermeden çözüm sunan tekniklerden bazıları şunlardır:

 • Robotla tuvalet gideri tıkanıklık açma işlemleri
 • Kameralı tuvalet gideri tıkanıklık tespit ve açma işlemleri
 • Vidanjör ile çekme ya da püskürtmeli tuvalet tıkanıklık açma işlemleri

Tuvalet tıkanıklıkları zaman zaman dairelerin gider borusunda, zaman zamanda apartman gibi toplu konutların ortak gider borularında meydana gelebilir. Bu yüzden tuvalet tıkanıklığı açılırken hangi yöntemin kullanılacağına karar vermek deneyim isteyen bir iştir. Profesyonel ekipmanların desteği ile fayans ve duvarları kırmadan tuvalet tıkanıklıkları açılabilir. Ancak bu alanda tecrübeli ve temiz işçilik yapan elemanlardan destek almak çok önemlidir.

kameralı tıkanıklık açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma, firmamız tarafından sıklıkla yapılan işlemler arasındadır. Lavabolar, ev ya da işyerlerinde en fazla tıkanıklığın yaşandığı yerlerdir. Lavabonun tıkanması sonucunda kullanıcı tarafından yaygın olarak yapılan hatalardan biri hemen lavabo açıcı kimyasalların kullanılmasıdır. Lavabo açıcı kimyasallar lavabonun açılmasını sağlar. Fakat tesisatta kullanılan contaların erimesine ve ilerleyen süreçte sızma yaşanmasına neden olabilir. Firmamız tarafından lavabo tıkanıklığı açma işleminde son derece modern aletlerden istifade edilmektedir. Bu kapsamda kameralı sistem kullanılarak tıkanıklık nedeni tespit edilmekte, robotlu sistem ile tıkanıklık kısa sürede açılmaktadır.

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri arasında kırarak sorunun tespit edilme yöntemi demode olmuş bir uygulamadır. Firmamız tarafından yapılan tüm lavabo açma işlemleri kırmadan lavabo gider açma uygulaması şeklinde gerçekleştirilir. Bu sayede işlem sonunda ilave bir iş yükü oluşmasının da önüne geçilir.

Lavabo Neden Tıkanır?

Lavabo neden tıkanıyor sorusunun cevabını bir çok müşterimiz tahmin ediyordur. Fakat bu sorunun cevabı birden fazladır ve az bilinen nedenlerde lavabonuzun tıkanmasına sebep vermektedir.

 • Kullanım hataları arasında sayabileceğimiz nedenlerden biri lavabolarda tıraş olmaktır.
 • Tıraş olunurken lavabo giderine giren sakallarda özellikle pimaş borusunun dirseğinde birikerek tıkanıklığa sebep olabilmektedir.
 • Lavabolara giren sabun parçaları da lavabo tıkanmasına sebep olur.
 • Ufak sabun parçaları lavabo süzgecinden geçtiğinde gider borusuna yapışarak borunun çapını daraltır ve lavabodan su yavaş gidiyor sorununa sebep olur.
 • Mutfak lavabolarına atılan yiyecek parçaları da lavabo tıkanmasına etkin bir rol oynamaktadır.
 • Demlik dibindeki çay posası da lavaboya döküldüğünde ilerde lavabo tıkanmasına sebep olur.
 • Mutfak lavabolarında bulaşık yıkanması dahi lavabo tıkanıklığına sebep olabilmektedir.
 • Bulaşıklardaki yağ, lavabo giderine girerek lavabo borusuna yapışır ve zamanlar sertleşerek borunun çapını daraltır.
 • Usta hataları diyebileceğimiz bir diğer lavabo tıkanıklığı sebebi de lavabo borusunun eğiminin yetersiz olmasıdır. Tesisatı döşeyen usta, hassas terazi ile boruya eğim vermezse boruda eğim sorunu olur. Bu durumda lavabo tıkanıklığına sebep olur.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri basit ve bazen etkili olabilen lavabo açma çalışmalarıdır. Evde uygulayabileceğiniz birkaç lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri bulunmaktadır.

 • Pompa ile tıkanan lavabo açma
 • Tel ile tıkalı lavabo açma
 • Tuz  sirke ile tıkanan lavabo açma
 • Lavabo açıcı ve sıcak su ile lavabo açma

 

 

Tıkla Ara