Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır

Tıkalı lavabo nasıl açılır bu durum her ev hanımının büyük sorunu olmaktadır. Mutfakta bulaşık yıkarken veya yemek yaparken lavabodan giden suyun bir anda geri taştığı görülmektedir.Hiç hesapta olmayan bu sorun işlerinizi zorlaştırır ve bağzı lavabo tıkanıklıklarının açılması gerçekten çok zor olabiliyor. Tıkanan lavabo nasıl açılır sorusunu kendimize sorduğumuzda ise aklımıza her evde bulunan marketlerde satılan lavabo açıcılar gelir. Fakat bu lavabo açıcı çeşitleri çoğu zaman tıkanıklık sorunlarını gideremez. Bu gibi durumlarda kesinlikle profesyonel destek almalısınız. Bu konuda ise size firmamız Dere Tesisat yardımcı olmaktadır. Evinizin hiç bir yerini kırıp dökmeden hatta kirletmeden tıkalı lavabo nasıl açılır sorusuna cevap oluyoruz.

Tıkalı lavabo nasıl açılır

Evde Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır

Tıkalı lavabo nasıl açılır bu sorunu evde kendi yöntemlerinizle ve evde bulunan malzemeleriniz ile çözmek istiyorsanız size bahsedeceğimiz tüm uygulamaları yapmalısınız.

Tıkanan lavabolar ya da evdeki giderler, ortalığı savaş alanına çevirebilir. Bazen birkaç kere denesek de tıkanıklığı açmak bizi hayli uğraştırabilir. Marketten aldığımız lavabo açıcılar hemen hemen herkesin başvurduğu başlıca yöntemlerden fakat bu açıcıların içindeki kimyasallar kaş yaparken göz çıkarabilir. Lavaboyu açarken soluğunuz havadan vücuda giren bu kimyasallar size zarar verebilir. cildiniz ile temas etmesi yanık izlerine sebep olabilir dikkat etmelisiniz.

Lavabo Açıcı İle Tıkalı Lavabo Açma

Tıkalı lavabo nasıl açılır diye sorulduğunda ilk olarak akıllara gelen seçenektir fakat aklımıza ilk gelen seçenek olacak kadar etkilimi. Lavabo açıcı kimyasalların kullanımı esnasında elinize eldiven giymelisiniz ve kimyasal ile temastan kaçınmalısınız. Marketlerde satılan tıkalı lavabo açma kimyasalını kullanabilirsiniz.Kullanım sırasına gelecek olursak 1 ketıl su kaynatınız. lavabonuzda su dolu ise bu suyu bir şekilde tahliye ediniz. Tahliye için yanına bir kova ve birde tas alabilirsiniz. Lavaboda ki suyu tahliye ettikten sonra lavabo açıcı ürünü lavabonuza dökün ve ardından kaynayan suyu lavabonuza yavaşça dökün. Lavabodan uzaklaşın ve size kimyasal ilaç gelmesin.

Sirke İle Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır

Sirke ve tuz  ile lavabo açma basit ve elimizin altında bulunan malzemeleri kullanarak yapabileceğimiz ucuz bir yöntemdir. Bu malzemeler  hiçbir yan etkisi olmayan ve insan sağlığına bir zararı bulunmayan doğal ürünlerdir. Tıkanıklık olduğu durumlarda sirke lavabo açar mı? Sirkeyle lavabo açma işlemi nasıl yapılır? diye düşünmüşüzdür. 

Tıkanmış lavabo açmak için sirke ve tuzun yumuşatma etkisinden faydalanabiliriz. Tuz yağ çözücü olarak çoğu kimyasal temizlik maddelerinde etkendir. Sirke ise tek başına bile bir temizlik maddesi olarak kullanılır. Tüm sirke çeşitleri bu işlemler için kullanılabilir. Tuz ve sirke ile lavabo açma işlemi için lavabodaki cismin organik bir cisim olması gerekir. Bu organik cisim; yemek atıkları, sebze ve meyve atıkları olabilir. Akordiyon gibi tasarlanmış olan gider borusunda bu atıklar zamanla birikip tıkanıklık oluşturabilir. Sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma işlemi için; 

 • Su bardağının 4’te biri kadar tuzu yarım su bardağı sirkeyi karıştırın
 • Hazırladığınız karışımı tıkalı olan lavaboya dökün
 • 15 – 20 dk. kadar bekleyin
 • Ardından 1 litre kaynar suyu lavaboya boşaltın

Organik bir cisim nedeniyle oluşan tıkanıklığı tuz ve sirke karışımı yumuşatarak kolayca akıp gitmesini sağlayacaktır. Böylece sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma işleminizi tamamlamış olacaksınız. Sirkeyle lavabo açma işlemi bu kadar kolay ve pratik bir yöntemdir. Eğer sirke lavabo açar mı tek başına yeterlimi diye düşünürseniz;  sirkenin tek başına doğal temizlik maddesi olarak kullanıldığını da belirtmek isteriz.

Karbonat ve Sirke İle Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkalı lavabo nasıl açılır bu soruya doğal yöntemler ile cevap vermek istedik. Karbonat sirke lavabo açıcı olarak kullanılan diğer bir doğal yöntemdir. Tıkanıklık yine organik cisimler ile meydana gelmiş ise karbonat ve sirke ile lavabo açma işleminden sonra tıkalı gider borusunu kolayca açabiliriz. Karbonat sıvı ile birleştiğinde tepkimeye girer ve köpürür. Sirkeyle  lavabo açma işleminde karbonat kullanacak olursanız asitle birleşerek kolayca karbonat ve sirke ile lavabo açma konusunda pratik bir çözüm sağlamış olacaksınız.

Bu işlem için yapmanız gerekenler; 

 • Yarım su bardağı karbonatı tıkalı olan lavabo giderine dökün
 • Ardından yarım su bardağı sirkeyi karbonatın üzerine dökün
 • Eğer lavabonun tıpası var ise; tıpayı kapatın. Yoksa; bez ile lavabo giderinin ağzını kapatın
 • 20 – 30 dk. kadar bekleyin
 • Lavabo tıpasını açın
 • Ardından 1 litre kaynar suyu lavaboya boşaltın

Pompa Kullanarak Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır

Eğer evimizde lavabo tıkanıklıkları için kullandığımız pompa var ise 10 veya 15 kez pompayı gidere bastırıp kaldırdığımızda tıkanıklığı açabiliriz. Fakat bu yöntem çok küçük parçaları giderden itmenizi sağlamaktadır. Tek başına yetersiz olabilir.

Sirkeyle lavabo açma, tuz ve sirke ile lavabo açma, karbonat ve sirke ile lavabo açma, sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma işlemleri ile beraber kullanıldığında daha etkili bir sonuç alınabilir. Sirkeyle tıkanıklık açma, tuz ve sirke ile lavabo tıkanıklığı açma, karbonat ve sirke ile lavabo açma, karbonat sirke lavabo açıcı işlemlerini sadece mutfak giderleri için değil evlerimizde bulunan banyo ve tuvalet lavabolarında ve küvet giderlerinde de kullanabiliriz. Ayrıca tıkanıklık oluşmadan önce belirli aralıklar ile bu yöntemleri uygularsak lavaboların tıkanmasını da önlemiş oluruz. 

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır Kesin Çözüm

Tıkalı lavaboları açmak için kesin çözüm kullandığımız teknolojik cihazlar ile evinizde veya işyerlerinizde tıkanan lavaboları kısa sürede açıyoruz.Tıkalı lavabo nasıl açılır sorunu kesin cevap oluyoruz robotlu kılavuzlar ve kameralı sistemler ile kırmadan dökmeden lavabo tıkanıklığı açma servisi olarak İzmir’in her bölgesine hizmet veriyoruz.

Su giderlerini döşeyen ustalar ya kullandıkları malzeme seçimini yanlış yapmaları ya da uygun şekilde alt yapıyı hazırlamadıkları için zaman zaman pissu borularında tıkanıklık olabilmektedir. Hiç kimse böyle bir sorun ile karşılaşmak istemese de su gideri tıkanıklığı gibi sorunlar olabiliyor.

Kameralı Tıkalı Lavabo Açma

Lavabo tıkanıklık sorunu sık sık yaşam kalitemizi olumsuz etkilemektedir. Gider borularının sık sık tıkanmasının sebepleri ustalık hataları ve kullanım şekli ile ilgilidir. Gider borusuna atılan yabancı cisimler, gider borularının tıkanmasında ilk sırayı çekmektedir. Tıkalı gider açma çalışması yapan ev sakinleri, lavabo açıcı gibi kimyasalları kullanarak sorunu çözmek ister. Bazı kullanıcılar kimyal kullanımını abartabiliyor ve gider tesisatına ciddi zarar veriyor.

Tıkalı lavabo nasıl açılır zamanımızın teknolojisi ile kameralı gider açma çalışmaları profesyonel yöntemlerle el değmeden yapılmaktadır. Dere Tesisat 2002 yılından beri kameralı kanal açma çalışması yapmaktadır. Bu sayede kameralı gider açma işlemi yapılırken hiçbir yere zarar verilmez. Kameralı kanal açma çalışması ile gider borusunun neden tıkandığı ve tıkanıklığın borunun neresinde olduğu kesin olarak belirlenebilir.

Robotlu Lavabo Açma

Lavabo tıkanıklığını açmak için en son teknoloji ürünü cihazları kullanmasının yanı sıra, eğitimli ve deneyimli personellere sahiptir. Uzun süre eğitimden geçen personellerimiz, tesisat sorunlarına kesin çözüm üretmektedirler.

Robotla lavabo açma nasıl yapılır;

 • Ekiplerimiz adresinize geldiğinde öncelikle tıkanıklığın yerini tespit ederler.
 • Tıkanıklık tespiti için özel olarak geliştirilmiş kameralı görüntüleme cihazı kullanılmaktadır.
 • Kameralı görüntüleme cihazı lavabo, tuvalet veya klozet giderinin girişinden pimaş borusunun içine gönderilir.
 • Kamera kanal içinde ilerlerken görüntüyü ekrana yansıtır.
 • Deneyimli personelimiz elde edilen görüntüler sayesinde; tıkanıklığın nerede olduğunu, neden kaynaklandığını tespit eder.
 • Tıkanıklık, yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa robot cihaz kullanılır.
 • Tıkanıklığa sebep olan cismin türüne göre, robot cihazın ucuna uygun başlık takılır.
 • Robot cihaz ile tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanır veya çıkartılır.
 • Kameralı görüntüleme cihazının görüntülerini doğru yorumlamak deneyim isteyen bir iştir. Görüntüleri yanlış yorumlamak problemin çözüm süresini uzatır ve hatalı müdahaleye sebep olur.
 • Kameralı görüntüleme cihazı ile elde edilen görüntüler sonucunda, kanal içindeki farklı sorunlarda tespit edilebilmektedir.
 • Tıkanıklıklar sadece yabancı cisimlerden dolayı meydana gelmez.
 • Kanalın eğiminin yetersiz olması veya ters eğim verilmesi dahi tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Firmamız Dere Tesisat tıkalı lavabo açma, petek temizliği ve su kaçağı tespiti hizmetini İzmir’in her bölgesinde vermektedir. Dere Tesisat olarak İzmir içi mobil araçlarımız ile 30 dakika içinde adresinize geliyoruz.

Tıkla Ara