Tıkalı Boru Açma

Tıkalı Boru Açma

Tıkalı boru açma işlemi için evde kendi yöntemleriniz ile bir kaç deneme yapabilirisiniz. Fakat özellikle pimaş borusu tıkanıklığında bu tıkanıklığı açmak zor olur. Tıkanıklıkların meydana gelmesinin ilk sırada ki sebepleri insanların yanlış kullanımına bağlı olarak meydana gelir. Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma işlemi için firmamız teknolojik cihazlar kullanmaktadır. Tıkalı pimaş açma veya gider açma hangi sebeple olursa olsun firmamızın kullanmış olduğu teknoloji sayesinde kolaylıkla uygulanmaktadır.

Pimaşlarda meydana gelen tıkanmalar için sıradan ustalar ile anlaşıp evinizi gereksiz yere kırıp döktürmeyin. Firmamızı arayıp teknoloji ile hiçbir yere zarar vermeden tespit işlemi yaparalım. Kırmadan tıkanıklık açma konusunda destek alabilirsiniz.

Evde Tıkalı Boru Açma Yöntemleri

Yazımızın bu kısmında evde tıkalı boru açma yöntemlerini sizlere anlatacağız. Tıkanıklık basit ve yakın mesafede oluşmuş ise bu sorundan çok kısa sürede kendi çabalarınız ile kurtulabilirsiniz. Tüm bu denemeleri yapmanıza rağmen tıkanıklık probleminiz hala devam ediyor ise firmamız Dere Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Teknolojik cihazlarımız robotlu kılavuz ve kameralı sistem ile kırmadan dökmeden tıkalı boru açma işlemi ile sorunuzu çözelim.

Tıkalı pimaş açma teknolojik cihazlarımız ile tespit edildiği için hem tespit hem de çözüm aşamasında hiçbir yer kırılıp dökülmez. Eğer tıkanmaya neden olan pimaş borularının eğiminin yetersiz olması ise o gibi durumda mutlaka pimaş borusuna gerekli eğimin verilmesi gerekir. Ya da pimaşlarda çökme var ise o kısmın çıkarılıp onarılması gerekir. Bu özel durumlar dışında hiçbir yer kırılıp dökülmeden tıkanıklık açılır. Eğer pimaş borusuna müdahale söz konusu ise mutlaka onayınız alınır ve ondan sonra işlem yapılır. Sizin onayınız olmadan kesinlikle müdahale edilmez.

Pompa Kullanarak Tıkalı Boru Açma

Lavabolardaki tıkanıklık sorununu geçiştirmek için kullanılan en yaygın kullanılan araç lavabo pompasıdır. Lavabodan su yavaş gidiyorsa, lavabonun deliğine pompa ile baskı uygulamanız gerekmektedir. Gidere baskı uygularken yavaş ve bol tekrar eden baskı tekniği uygulamalısınız (yaklaşık 20 kez). Pompa baskısı uygulanırken sıcak su dökmeniz borunun %30 oranında temizlenmesine yardımcı olabilmektedir. Tıkalı boru açma yönteminde küçük problemleri çözmektedir.

pompa ile tıkalı boru açma

Lavabo Açma Teli ile Tıkalı Boru açma Yöntemi

Nalburlardan satın alabileceğiniz lavabo açma telini tel askınız varsa tel askıyı kullanarak da elde edebilirsiniz. Telin ucuna saracağınız bir parça bezle, telin borulara zarar vermesini önleyebilirsiniz. Teli borulardan sokun ve yavaş hareketlerle çevirin. Tıkanıklığa yol açan maddeye ulaştığınızda onu hareket ettirmeye çalışın. Eğer tıkanıklık telin ulaşamayacağı kadar derindeyse bu durumda tıkalı boru açma teli ile çalışmanız hiçbir sonuç vermeyecektir.

Tel ile tıkalı boru açma

 

Tıkalı Boru Açma Kimyasalı

Lavabo açıcı kullanmadan önce su birikintisi olmadığına dikkat etmelisiniz çünkü gider borusundan su geri taşıyorsa ve su birikintisi var ise bu durumda ilaç kullanmayın. Suyun üzerine dökülen kimyasal sıvı üstünüze sıçrayabilir ve cildinize zarar verebilir. Uygun ortam ve koşulları sağladığınızda eldiven ve maske takmanız can güvenliğiniz önemlidir, eldiven ve maske takmadan kimyasal dökmeyin!

 • Kimyasal içerikli bu ürünler insan sağlığını büyük ölçüde tehlikeye sokabilir.
 • Aynı zamanda pimaş borularının zarar görmesine neden olabilir.
 • Bu sebeple kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.
 • Kimyasallar iki şekilde piyasada satılmaktadır.
 • Birincisi lavabo açıcı diğeri ise kostiklerdir.
 • Lavabo açıcıları kullanmak için 1 litre kadar kaynamış su gerekir.
 • Lavabo açıcı kimyasal tıkalı gidere dökülür ve ardından kaynar su dökülerek tıkanıklığın açılması beklenir.
 • İşlemin ardından pimaşları durulamak için çeşme suyu açılır ve bir dakika beklenir.
 • Kostik için tencerede 1 litre kadar su kaynatılır ve kostik ambalajı üzerindeki ölçüye göre kaynar suyun içine eklenir.
 • Bu karışım tıkanan pimaş giderine dökülür ve yine soğuk su ile durulama için musluk açılır.
 • Tıkalı pimaş açma kimyasalı cilde, göze, solunum sistemine büyük zararlar verebilir.
 • Tıkalı pimaş açma kimyasalı kullanırken eldiven, maske hatta koruyucu gözlük kullanmak gerekir.
 • Tıkalı pimaş açma kimyasalı kullanıldıktan sonra ortaya çıkan buharlı hava solunmamalıdır.
 • Mümkünse ortamda bulunan pencereler açık tutulmalı ve oradan uzaklaşmak gerekir.

Tıkanıklığı Açamadım Diyorsanız

Tıkalı boru açmak için denemediğiniz yöntem kalmadıysa ve çabalarınız sonuçsuz kaldıysa endişelenmeyin. Tıkalı boruyu açmak bizim işimiz ve bunu robot ve kameralı sistemler ile gerçekleştiriyoruz. Etrafı kirletmeden ve borulara zarar vermeden tıkalı borularınızı açtırmak için bize ulaşın.

Dere tesisat firmamız, tıkalı boru açma hizmeti için her zaman sizin yanınızdadır. Teknolojik cihazlarımız ile sizi bu problemden hemen kurtarırız ve kamera ile tesisatınızı kontrol ederiz.