Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak tıkanıklığı açma için bireyler ilk olarak kendilerince bir kaç yöntem denemektedir. Fakat tıkalı olan gider borusuna lavabo açıcı asit dökmek tıkanıklığı açma yerine daha da güçlendirebiliyor. Tıkalı lavabo açma işlemi için yanlış yapılan işlemler evinizin tadilat haline girmesine ve  çok yüksek fiyatlı maliyetler çıkmasına yol açabiliyor. Lavabo açıcılar tıkanan lavaboyu açmaz, lavabolar tıkanmadan önce belirli zaman aralıklarıyla kullanılması gerekiyor. Bunun sebebi ise mutfak giderinde oluşan yağlanma ve daralma büyümeden lavabo açıcı asit’in yağları eritmesi. Lavabo açıcıların doğru kullanımı budur ve bu şekilde kullanıldığı zaman problemi çözmektedir. Fakat zaten tıkalı olan lavaboya lavabo açıcı dökerseniz tesisatınızda bulunan su lavabo açıcının etkisini yitirmektedir.

Peki mutfak tıkanıklığı açma işlemi gelişen teknoloji birlikte nasıl bir yol aldı. Lavabo tıkanması günümüzde robotlu kılavuzlar ve kameralı sistemler ile evinizi kırmadan dökmeden açılıyor. Robotlu cihaz ile önce tıkanıklığı açıyor daha sonra açılan tıkanıklık kamera ile kontrol ediliyor. Kameranın amacı ise tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığını göstermektedir. Bir diğer faydası ise tesisatınızda yapım aşamasında bir problem oldu mu ve bu tür problem var ise ilerleyen zamanlarda tekrar tıkanma durumu var mı. Bu gibi kritik ve önemli soruların cevaplarını firmamız Dere tesisat profesyonel ustaları ve cihazları ile kolayca cevaplamaktadır.

Kameralı Mutfak Tıkanıklığı Açma

Kameralı mutfak tıkanıklığı açma robotlu cihaz ile önce tıkanıklığı açıyor daha sonra açılan tıkanıklık kamera ile kontrol ediliyor. Kameranın amacı ise tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığını göstermektedir. Bir diğer faydası ise tesisatınızda yapım aşamasında bir problem oldu mu ve bu tür problem var ise ilerleyen zamanlarda tekrar tıkanma durumu var mı. Bu gibi kritik ve önemli soruların cevaplarını firmamız Dere tesisat profesyonel ustaları ve cihazları ile kolayca cevaplamaktadır.

Robot makinenin çelik helezon yaylı ucu ile döne döne gider borusunun içine gönderir ve özel başlığı sayesinde yağlar parçalanarak lavabo gider borusu açılır. Herhangi başka bir sorun ile karşılaşmamak için, kullanıcıların tıkanmış lavabo açma için ilk şey iyi bir tesisat firması bulmasıdır. Yanlış uygulanan yöntemleri değil de bizim uyguladığımız kameralı ve robotlu tıkanıklık açma yöntemini tercih ederseniz hiç pişman olmazsınız. Çünkü profesyonel ekibimiz, evinize hasar vermeden tesisat işlerinizi kısa sürede hallediyorlar.

mutfak tıkanıklığı açma

Robotlu Mutfak Tıkanıklığı Açma

Lavabo, mutfak , banyo veya tuvalet tıkanmalarında firmamızın uyguladığı robotla tıkanıklık açma fiyatları son derece uygun ve hesaplıdır. Tıkalı boru açma işlemlerinde gereksiz kırma dökme yöntemleri ile uğraşmadan kısa süre içerisinde bu sorunlardan firmamız sayesinde kurtulabilirsiniz. Firmamız, öncelikle sorunu oluşturan nesneleri yani katı atıkları robotlu makineyle temizler ve suyun akışı sağlanır. Kameralı görüntüleme cihazlarımız ile tıkayıcı cisimlerin yerleri tespit edilir ve kalıcı çözümler firmamız tarafından uygulanır.

Mutfak Tıkanıklığı Neden Olur?

Mutfak tıkanması neden olur sorusunun cevabı birden fazladır ve bunları sizlere kısaca anlatacağız.

  • Mutfak lavabosunda temizlenen sebze ve meyvelerin kabuklarının lavaboya kaçması
  • Tabaklarda kalan yağların mutfak lavabosunda arıtılması
  • Aşırı deterjan kullanımından dolayı kimyasalın gider borusuna yapışma ve daraltması
  • Salatalık, soğan ve yeşillik gibi artıklardan mutfak lavabonuzun tıkanmasına sebep olur. Bu tarz artıkları kolay parçalanabildiği için küçük parçalara ayrılarak lavabonun süzgecinden geçer ve mutfak lavabonuzda tıkanıklığa sebep olur.

Mutfak Lavabo Gideri Nasıl Açılır?

Mutfak lavabo gideri açma işlemi 3 yöntemle gerçekleşir. Birincisi doğal yöntemlerler yani tuz, sirke vb. karışımlar ile detaylı anlattığımız mutfak lavabo için yukarıdaki işlemleri deneyebilirsiniz. İkincisilavabo açma teli vb. cisimler kullanarak. bu cisimler ile de lavabo açma işlemi denenebilir. Üçüncüyöntem ise mutfak tıkanıklığı açma servisi çağırmak olacaktır.

Eğer yukarıda anlattığımız yöntemlerden bir sonuç almazsanız  firmamız Dere tesisat’a ulaşabilirsiniz. Mutfak lavabosu tıkanıklıklarınızı herhangi bir kırma dökme işlemi yapmadan kökünden hallediyoruz. Daha sonrasında ise lavabo giderinizi temizleyerek sizlere teslim ediyoruz.

Tıkla Ara