Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon açma günümüz teknoloji ile kırma dökme olmadan kameralı sistemler ile çözmektedir. İzmir’in kanal açma servisi Dere tesisat tuvalet, lavabo, pimaş, logar, kanalizasyon tıkanıklıklarını robot cihazlarla kırmadan açar. Günlük yaşantımızı alt üst eden kanalizasyon tıkanıklıkları için Kanalizasyon Temizleme hizmeti, çok önemlidir. Bu hizmetin işin uzmanları tarafından en iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Bu çalışmada, öncelikle önemli olan nokta, güncel tamir ve bakım işleridir. Bu işte başarılı sonuçlar elde etmek için, güncel tamir yöntemlerini kullanan firmalar tercih edilmelidir.

Bu nedenle, kameralı çalışan ve uzman elemanlarla yola devam eden firmaların tercih edilmesi çok önemlidir. Bu yöntemlerle çalıştığınız zaman, kırmadan dökmeden, nokta atışı ile kanalizasyon tıkanıklığı gerçekleşmiş olacaktır.

Kanalizasyon tıkanıklıkları genellikle giderlere atılan ve giderin taşıma kapasitesini aşan maddelerden kaynaklanan bir durumdur. Ancak zaman zaman tesisat döşenirken yapılan hatalardan dolayı da kanalizasyon tıkanıklıkları ile karşılaşmak mümkündür. Evlerde kanalizasyon tıkanıklığı ile karşılaşan kişiler, genellikle bu sorunu kendi başlarına halletme yolunu seçmektedir. Ancak bu oldukça riskli ve genelde de başarısız olan bir yöntemdir. Kanallar tıkandığı zaman İzmir kanalizason açma hizmeti almak, bu konuda atılacak en doğru adımdır. Kanal açma işleminde gecikmek, taşkın gibi daha istenmeyen durumların ortaya çıkmasına da yol açabilir.

kameralı tıkanıklık açma

Kameralı Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon açma işlemi oldukça zorlu ve deneyim gerektiren bir iştir. Bu iş önceleri klasik yöntemlerde yapılırken şimdi ise kameralı ve robotlu cihazlar ile yapılmaktadır. Klasik yöntemlerde tıkanıklığın giderilmesi için tesisatın kırılması gerekiyordu. Bu da hem gereksiz bir maliyete ve hem de inşaat pislikleri ile uğraşmak gibi bir olumsuzluğu getiriyordu. Kameralı kanalizasyon açma sistemi sayesinde bu sorun tamamı ile ortadan kalkmıştır. Kamera sayesinde tıkanıklığın nerede olduğunu tespit etmek ve nokta atışı ile tıkanıklığı gidermek mümkün hale gelmiştir. Tıkanıklık hizmeti almak isteyen kişiler, başvurdukları yerde bu cihazdan olmasına dikkat etmelidir. Aksi halde evlerde inşaat döküntüleri ile uğraşmak gibi bir sorun ile karşılaşabilirler.

 

Kanallar Neden Tıkanır ?

  • Lavabo kanalı ise, yemek artıkları ve atık yağlardan tıkanmaktadır.
  • Tuvalet gideri ise, içine atılan erimeyen cisimlerden kaynaklı tıkanmaktadır
  • Pimaş giderleri ise, kireçlenmeden ve su içinde bulunan tortular sebebiyle tıkanmaktadır
  • Logar tıkanıklığı ise, bina daki tuvaletlerden atılan erimeyen kütlesel cisimlerden kaynaklanmaktadır.
  • Binanın kanalizasyon hattı, kanalizasyon kuyusuna doğru eğimli bir şekilde yapılmaktadır. Ancak nadiren de olsa kanalizasyon hattının eğimi yetersiz gelmektedir. Kanalizasyon borularında yeterli oranda eğim bulunmazsa atık su, boru içinde bekleyerek tıkanıklığa sebep olmaktadır. Bu tür sorunlarda cihazla tıkanıklığa müdahale edilirse bile kısa süre sonra su, tekrar boru içinde birikir ve tekrar kanalizasyon tıkanması meydana gelir.
  • Kanalizasyon hattı yapılacağı zaman kaliteli malzeme tercih edilmelidir. Kaliteli malzeme sayesinde kanalizasyon hattının ömrü uzun olur ve maliyeti azaltır. Ancak daha ucuza mal etmek için ucuz malzeme kullanılması da söz konusudur. Kalitesiz malzemeden dolayı, kanalizasyon borularında kırık, çatlak ve çökmeler meydana gelir. Bu durum da kanalizasyon tıkanıklığına sebep olur.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kanalizasyon tıkanıklığı sık meydana gelen bir sorun değildir. Ancak meydana geldiğinde de bütün apartman sakinlerini etkileyen olumsuzluklara sebep olur.

Evlerde veya iş yerlerinde tuvalet tıkanıklığı veya lavabo tıkanıklığı meydana geldiğinde bazı yöntemlerle tıkanıklık açılabilir. Ancak kanalizasyon tıkanıklığı açmak için uygulayabileceğiniz hiçbir yöntem bulunmamaktadır. Tıkalı kanalizasyon açma çalışması için tesisat firmasından yardım almanız gerekir.

Her tesisat firması kanalizasyon tıkanıklığı açma çalışması yapmamaktadır. Kanalizasyon tıkanıklığı açan firma özel cihazlarla kanalizasyon tıkanıklığı açma çalışması yapmaktadır. Cihazların fiyatı yüksek olduğu için her tesisat firması bu cihazlara sahip değildir. Cihaz olmadan tıkanmış kanalizasyonu açma çalışması sağlıklı sonuç vermemektedir. Çünkü kameralı görüntüleme cihazı gibi cihazlar sayesinde kanalizasyon tıkanıklığının sebebi tespit edilir ve tıkanıklığın türüne göre müdahale edilir.

Tıkla Ara