Kalorifer Petek Temizleme

Kalorifer petek temizleme bakımı peteklerde ısı kaybı veya evinizin soğuk kış günlerinde bir türlü ısınmadığında araştırmaya başladığınız bir konudur. Genellikle insalar petekler ısıtmamaya başladığı zaman bu bakımı yaptırıyor.Fakat petek temizliği 2 yılda 1 defa yapılması gereken periyodik bir bakımdır.

Kalorifer petek temizleme sadece kalorifer temizliğinin yapılmasına verilen addır. Kaloriferin ekibimiz tarafından itinayla temizlenmesi sonucu bu sorunu ortadan kaldırmış oluruz. Kalorifer petek temizliği işlemi için servislerimize 7/24 ulaşabilirsiniz. Genel petek temizleme hizmetlerimiz ile ilgili içeriklere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

kalorifer petek temizleme

 

Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Petek temizliği genel olarak şehir bazında değişsede 2 yılda bir yapılmalıdır. Bazı istisnai durumlarda mesela kömürlü yakıt kullanımından doğalgazlı yakıt kullanımına geçiş yaptıysanız acil olarak kalorifer petek temizleme yaptırmalısınız.

Petek temizliği ne kadar sürede yapılmalı sorusu günümüzde bir çok kişi sormaya başladı. Sizlere yukarıda da belirttiğimiz gibi 2 yılda bir petek temizliği yaptırmanız hem ısı hemde ucuz fatura imkanı sunar.Kullanmakta olduğunuz ve kullandığımız peteklerin alt veya üst kısımlarında ısınmayan ve az ısınan bölgeler varsa, musluklardan az veya hiç su gelmiyorsa, siyah veya koyu kahverengi şeklinde normal sudan farklı pis su geliyorsa, kombiniz normale göre sesli çalışıyor ve ya sıcak suyunuz düzensiz olarak geliyorsa, en son petek ısınmıyor veya az ısnıyorsa ya da yerden ısıtma sistemlerinde bölgesel olarak ısınma problemleri yaşanıyorsa petek temizliği gerekli duruma gelmiştir. Bu durumda peteklerinizitemizletmezseniz hem faturaların artmasına hemde evin zorısınmasına sebep olursunuz.

Gelelim petek temizliği yapılmalı mı sorusunun cevabına petek temizleme ustamız aynen şunları aktarıyor Peteklerinizi isterseniz temizlemeyebilirsiniz bu tamamen sizin bireysel tercihinizdir. Fakat temizlenmeyen petek sizler için az ısı ve yüksek tutarlı faturalar demektir. Bunu göz ardı edip petek temizliği yapmaz iseniz verimli bir ısınma elde edemezsiniz.
Bunun için petek temizliği yapılmalı mı sorusunun cevabı bizde(petekleri kullananda) saklı biz hergün bir demir kovanın içindeki suyu ısıtalım sonra soğusun tekrar ısıtalım ve bunu demir bir borunun içinden geçirerek sürekli yapalım sizce içerisi ne kadar temiz kalabilir.
Evet kalamaz bunun için petek temizliği yapılmalı mı. Evet Kesinlikle Yapılmalı ama ne zaman yaptırmak istersiniz o sizin tercihiniz bize soracak olursanız petek temizliğini 2 yılda 1 defa kesinlikle yaptırmanızdır.

Cihazlı Petek Temizleme

Cihazlı petek temizleme işlemi evinizin banyosunda bulunan petek veya havlupana cihazın ve sistemin bağlanmasıyla yapılır.Banyonuzda petek veya havlupan yoksa ekiplerimizin en uygun petekten işlemi yapmaktadır.Peteğe bağlanan cihaz doğru kullanılmalı sisteme esas bağlanmalı ve hata yapılmamalıdır.Hata sonucu petek temizleme işlemi başarısız olduğu gibi kombi motorunun tıkanmasına ve kombi arızalarına sebep olmaktadır.

Kombi Temizleme ve Kombi Tesisat Temizliği

Kombi temizleme ustaların yapması gereken işlemdir. Çünkü kombiniz temizlenirken yapılabilecek yanlış işlem size yüksek maliyetli sonuçlar çıkabilir. Kombi temizleme işlemi sırasında ekibimizde çeşitli aletler olup bu aletler yardımıyla temizlik işlemi yapılmaktadır.

Kombi tesisat temizliği aslında tam anlamıyla kombi temizleme işlemine verilen genel addır. Çünkü kombiniz bir tesisat sonucunda sizlere ısı vermeye başlayan mekanik cihazlardır. Kobileriniz tıpkı bir araba motoru gibi bakımlı olmalı ki arıza çıkarmasın. Soğuk kış günlerinde sizi yarı yolda bırakmasın kombilerinizi 2 yılda bir mutlaka periyodik bakım yaptırınız. Bakımlı kombi her zaman iyidir fakat kombi bakımını istediğiniz kadar yaptırıp petek temizliği bakımını ihmal ederseniz kombi bakımını boşuna yaptırmış olursunuz. Çünkü kalorifer tesisatında ki su peteklerde gezer ve peteklerde kirlenir, çamurlarşı ve taşlaşma yapar petekler temizlenmeden kombi bakımı hiç bir şey ifade etmez. Peteklerde ki su kombiye gittiği için çamurlu su kombiyi kısa sürede tekar tıkayıp arıza yapar.

Petek Temizliğinin Yararları Nelerdir?

Petek temizliği hizmetinden faydalanmanız durumunda aşağıdaki faydalardan yararlanabilirsiniz.

  • Kombinizi düşük derecede çalıştırsanız dahi yüksek ısı elde edersiniz.
  • Evinizde bulunan bütün kaloriferlerden yüksek ısı verimi elde edebilirsiniz.
  • Kombiye en uzak olan peteklerin bile kolaylıkla ısınmasını sağlarsınız.
  • Kombide meydana gelen doğalgaz sarfiyatında azalma meydana gelmesini sağlarsınız.
  • Kombi pompasının daha az çalışmasını ve dolayısıyla kombinin daha uzun bir ömre sahip olmasını sağlarsınız.
  • Petek koruyucu ilaçlar sayesinde peteklerin paslanmasını engellersiniz.

Petek Temizliği Öncesi ve Sonrasında Peteklerdeki Genel Durum

Alt taraftaki görselde temizlik öncesinde kir tabakası sebebiyle yeterince ısınmayan petek var. Temizlik sonrasında ise iç yüzeyi kir tabakasından arındırılmış petekleri görebilirsiniz. Böylece hem tasarruf edecek hem de daha çok ısınacaksınız.

Sizlerde Çok Isınıp Az Ödemek İstiyorsanız Bizi Arayın Doğalgaz Tasarrufu Yapın.

petek temizleme

Tıkla Ara