Kaçak Su Bulma

Kaçak su bulma konusunda biz dere tesisat olarak son sistem cihazlar kullanıyor ve teknolojiyi süreklilikle yakında takip ediyoruz. Teknoloji sayesinde siz değerli müşterilerimizin evlerinde veya iş yerlerinde oluşan tesisat kaçaklarını kırmadan dökmeden tespit ediyoruz. Firmamızın yapmış olduğu bu hizmet ile sizleri büyük masraflardan, usta sorunlarından ve en önemlisi tadilat sorunundan kurtarıyoruz. Kaçak su bulma işi bu cihazlar henüz piyasada yokken ustaların tecrübe ve tahminlerine göre yapılıyordu. Ustanın ilk kırdığı yerde su kaçağı çıkarsa şanslısınız demektir peki birde ilk kırdığı yerde çıkmadığını düşünün. Bu demek oluyor ki eski sisteme göre kırma dökme işlemi devam edecek belki de sizi bir banyo tadilatı bekliyor olacaktı.

Dere tesisat olarak günümüzde termal kamera, akustik cihaz ve nem ölçer cihazlar ile su kaçağına kaçacak alan bırakmıyor ve tam noktasını tespit ediyor. İzmir’de su kaçağı tespiti hizmetini her ilçeye götürüyoruz bizleri 7gün 24 saat arayabilirsiniz. Eğer evinizde su sızıntısı olduğundan şüpheleniyorsanız en yakın şubemizi arayarak servis kaydı açtırabilirsiniz. Kısa vakit içinde size yönlendireceğimiz ekiplerimiz, termal kamerayla su kaçağı tespiti yaparak sizi ekstra tadilat masraflarından kurtaracaktır. Bu şekilde ödediğiniz fazladan su faturalarına ya da alt katınıza su sızmasına veda edeceksiniz.

 

Kaçak Su Bulma Nasıl Yapılır ?

Kaçak su bulma tavan kabarması, su sızıntısı gibi şikayetler nedeniyle evde kolaylıkla yapılabilir. Dairenin kötü kokması duvarlarda oluşan nemlilik ve küflenme evde su kaçağı tespitinin diğer belirtileridir. Ancak noktasal su kaçağı tespiti için profesyonel firmalardan destek alınmalıdır. Geçmiş yıllarda su kaçağı tespiti için fayansların kırılması gerekmekteydi ve su kaçağı bulunana kadar kırma işlemi devam ederdi. Günümüzde artık kırmadan su kaçağı tespiti yapmak mümkündür. Dere tesisat su kaçağı tespitini bulma garantili olarak yapmaktadır. Bulunamayan su kaçaklarından para talep etmiyoruz. Su kaçağı tamiri garanti veriyor musunuz? Evet Dere tesisat yaptığı tamir işlemine garanti vermektedir. Firmamız su kaçağı hususunda müşterilerine yardımcı olmak amacıyla, bütün makine ve ekipmanlar ile hazır şekilde bulunmaktadır. Bu sayede müşterilerin işleri kırılmadan, dökülmeden pratik bir şekilde çözümlenmektedir.

Kaçak Su Belirtileri Nelerdir ?

  • Su kaçağı belirtileri bir anda anlaşılmayabilir. Bazen kendini gösterebilir bazen de gizli olarak kaçak bina içerisinde yayılmaya başladığında birtakım sinyalleri beraberinde getirebilmektedir. Su kaçağının belli başlı nedenlerini aşağıda birkaç adım ile belirlemiş bulunmaktayız.
  • Su faturalarında meydana gelen ani artışlar su kaçağının habercisi olabilmektedir.
  • Alt kata su sızması durumunda gözle görülen belirtiler bulunabilir. Tadilat yapılması ve onarım işlemlerinde hala bitmek bilmeyen komşuya su damlama ya da duvarlarda suların gezmesi ciddi problemleri beraberinde getirebilmektedir.
  • Banyo ve lavabolarda bulunan seramik arası derzler normal şartlarda beyaz renkli olur. Üzerinden oldukça fazla zaman geçmesi ile birlikte bu renkte hafif sararmalar meydana gelebilmektedir. Oysaki su kaçağı olan banyo ve lavabolarda derz aralarında ani sararmalar meydana gelmektedir.

Kaçak Su Nasıl Oluşuyor

Tesisatın zamanla eskimesi hatalı döşenmesi ya da yanlış kullanımdan kaynaklanan su sızıntıları küresel ısınmanın hali hazırda su kaynaklarını azaltır. Dünyamız için de oldukça büyük kayıplara neden olmaktadır. Her ne kadar günümüzde televizyonlarda halk spotu oluşturmak için suyu tasarruflu kullanmamız gerekir. Bunu hatırlatan reklamlar gösterilse de su kaçakları hakkında bilinçlendirmeye yönelik bir çalışma yapılmamaktadır. Su kaçaklarına zamanında müdahale etmek bu açıdan da çok önemlidir. Verilen hizmet tamamen evinize ve iş yerinize her hangi bir zarar vermemek üzerine kurulmuş ve bu çerçevede hizmet verilmektedir. Su kaçağı olan bölgenin her hangi bir kırma ve zarar verme işleminin yapılmadan tamir edilmesi son derece büyük bir kolaylık oluşturmaktadır.

Kaçak Su Bulma Sırasında Evim Zarar Görür Mü ?

Su kaçağı ve akıntısı olduğu durumlarda evler ve fayanslar zarar görebilir. Bu zarar su kaçağının oranına göre değişiklik gösterebilir. Uzman bir tesisatçı tarafından yapılacak olan onarım işlemleri sırasında ise kesinlikle eviniz zarar görmez. Fayanslar aletler yardımı ile kaldırılır ve kırılmadan muhafaza edilmesi sağlanır.

Ardından su kaçağı olan kısımlardaki boruların sıkıntısı aletler yardımı ile incelenir ve onarımı yapılır. Boru tamiri yapıldıktan sonra ise fayanslar aynı şekilde zarar görmeden yerine yerleştirilir. Bu sayede hem su kaçağı onarımı yapılır hem de evin içerisine zarar verilmemiş olur.

İşlem Sırasında Fayanslar Kırılacak Mı?

Kaçak su bulma işleminde çoğu zaman fayansların oldukları yerden çıkarılmasını gerekli kılıyor. Bu durum kişileri endişelendiren bir durum. Fakat bu durum artık değişiyor. Kullanılan modern aletler sayesinde fayans kırılmasına gerek duyulmadan su sızıntılarının bulunduğu alan tespit ediliyor. Ardından ise fayanslar kırılmadan yerlerinden çıkartılıyorlar. Bu şekilde fayanslar kırılmadan yerlerinden çıkarılarak tamir işlemi sonrasında yeniden yerine yerleştiriliyor.

Tıkla Ara