İlaçlı Petek Temizliği Zararlımı?

İlaçlı Petek Temizliği Zararlımı

İlaçlı petek temizliği zararlı mı bir çok daire sakinin aklına gelen sorulardan birisidir. Petekleriniz ısınmıyor diye araştırmaya başladığınızda petek temizliği ve ilaçlı petek temizliği sonuçlarına ulaşıyorsunuz. Müşterilerin aklını karıştıran bir soru ise ilaçlı ve ilaçsız petek temizliği arasında ki fark nedir. Petek temizliği son yıllarda hızla yaygınlaşan bir hizmettir. Kombi ile ısınmayı tercih edenler ısınma sorunları yaşadıklarında peteklerinin kirlendiğini öğrenebiliyor. Ancak petek temizliği zararlı mı diye bazı tereddütler yaşayabiliyorlar. Petek temizliği zararlı bir işlem olmayıp, daha iyi ısınmanıza yardımcı olan, doğalgaz tasarrufu yapmanızı sağlayan, kombinin ömrünü uzatan bir işlemdir.

İlaçlı petek temizliği peteklerinize asla zarar vermez  burada öneli olan kullanılan kimyasalın kalitesidir. Ucuz ve gerekli test raporları olmayan kimyasallar ile yapılan petek temizleme işlemleri problem yaşatabilir. Kombinize ve tesisatnıza zarar verebildiği gibi peteklerinizide çürütebilir. Fakat ilk kelimelerimizde söylediğimiz gibi bu durumları sadece kötü ve test onayları almamış kiyasallar yapmaktadır.

İlaçlı petek temizliği zararlı mı

Petek Temizliği İlaçlı mı İlaçsız mı Yapılmalı

Petek temizliği bakımını biz dere tesisat olarak ilaçlı bir şekilde yapmaktayız. Kullanmış olduğumuz petek temizleme ilacı tüm tesisat aşamlarından geçmiştir ve raporları belge altına alınmıştır. Kullandığımız ilaçtan hiç bir müşterimizden olumsuz geri dönüş almadık. İlaçlı petek temizliği ile bakmı yapılan kalorifer petekleri çok daha iyi temizlenmektedir. Peteklerinzde oluşan tortulaşma kimyasal ile çözülmektedir ve kimyasal etal parçalara asla zarar vermez.

İlaçlı petek temizliği kesinlikle zararlı değildir. Peteklerin tam anlamıyla temizlenebilmesi için petek ilacı kullanılması gerekir. Bu ilaç sayesinde peteklerin içerisinde birikmiş olan kir ve pas su yoluyla peteklerden atılır. Petek ilacı dışında bu kiri ve pası peteklerden atacak başka bir kimyasal formül yoktur.

 

İlaçlı Petek Temizliğinin Avantajları

  • Kaliteli bir kimyasal ilaç asla tesisata veya kombiye zarar vermez
  • Kimyasallı petek temizliği yapılan dairelerde ısınmama sorunları tamamen çözülür
  • İlaçlı petek temizliği yapılan yerlerde doğalgaz tasarrufu sağlanır
  • Petek temizliği ilacı kullanılan yerlerde tesisat boruları daha iyi temizlenir ve hat tıkanmaları açılır
  • ilaçlı petek temizliği zararlı değildir ama kullanılan ilacın kalitesi çok önemlidir