Gider Açma

Gider açma işlemi atık su pis su boruları için yapılan bir iştir. Daha çok tıkanıklık açma olarak bilinmektedir tıkalı gider açma olarakda telafuz ediliyor. Tesisat gider borularında zamanla meydana gelen tıkanıklıkların çoğunluğu mutfak giderlerinde meydana gelmektedir. Mutfak tıkanıklığı açma işlemleri eskisi gibi günler veya haftalar alan işlemler ile değil teknolojinin desteğini alınarak açılmaktadır. Firmamız Dere Tesisat tam olarak gider açma işlemlerini kameralı sistemler ve robotlu cihazlar ile açmaktadır.

Tıkalı gider açma işinde önemli olan tıkanıklık oluştuktan sonra çok aşırı kimyasal ürün kullanmamaktır. Ev sahipleri tıkanıklığı kendileri açmak isteektedirler fakat bu tür kimyasallar durumu daha da çıkmaz bir hale sürükleyebiliyor. Gider açma işleminde kimyasalın açamadığı tıkanmalar kiyasalın ayrıca daha büyük tıkanıklığa sebep veriyor.

Gider açma hizmeti sunan firmamız tuvalet gider borusu, mutfak giderleri, lavabo gideri, küvet gideri, klozet gider borusu, evye gideri, banyo su gideri, balkon su gideri gibi tüm atık su giderleri tıkanıklıklarını kırmadan kameralı sistemlerle açmaktadır. İzmir ve tüm semtlerine sabit fiyat politikası ile robotla tıkalı gider açma işlemleri uyguluyoruz.

Tıkalı Gider Açma

Tıkalı gider açma işlemleri firmamız dere tesisat tarafından kameralı ve robotlu cihazlar ile yapılmaktadır. Gider açma işleminde her hangi bir yer kırılmaz ve dökülmez dakikalar içerisinde sorun çözülür. 35 metre uzunluğa sahip çelik, esnek ve robot gücü ile çalışan cihazlarımız ile problemi kısa sürede çözeriz. Gider açma hizmetini İzmir’in her bölgesinde uygulmaktayız.

Kameralı gider tıkanıklığı açma işleminin yaygın olarak uygulandığı alanlardan biri de banyolardır. Banyo giderinin tıkanmasının temel nedeni banyoda iken dökülen kıl, tüy ve saçlardır. Söz konusu olumsuzluğu ortadan kaldırmanın en etkili yolu kaliteli bir süzgeç kullanmaktır. Bu sayede tıkanıklığa neden olan cisimler gider hattına girmeden tutulabilir.

Banyo gideri açma işlemi esnasında gider hattına kamera gönderilerek tıkanıklık sorunu tespit edilir. Sorunun tespit edilmesini müteakip banyo tıkanıklığı sorununuz kısa sürede giderilir. Gider açma kimyasalı teli kullanarak tıkanan giderleri açmak geçici gider açma yöntemlerindendir. Sorunu çözmez ve sadece öteler bu durum ilerledilçe sizlere daha fazla masraf açabilir. Uygun gider açma fiyatları ile profesyonel destek almanızı öneriyoruz.

Mutfak Gideri Açma

Kameralı tıkalı gider açma tekniği ile tuvalet gideriniz de tıkanıklıktan kurtulur. Tuvalet giderine atılan peçete, tuvalet kâğıdı gibi cisimler tıkanıklığın temel nedenleri arasındadır. Hem tuvalet hem de klozetinizin tıkanması durumunda robotla yapılan uygulama ile sorun çözülebilir.

Mutfak gideri açma konusunda uzman ekibimizden artık sizlerde gerekli tüm desteği arkanıza alarak tüm problemlerinizden bir an önce kurtulmaya başlayabilirsiniz. Mutfak gideri açma fiyatları için artık daha önceden ödemiş olduğunuz tüm fiyatları bir an önce unutun ve firmamızın en uygun fiyatlı hizmetlerinden yararlanmaya başlayın. Her konuda çözüm yolları üreten geniş uzman kadromuzda hem son teknoloji ekipmanlar bulunmakta hemde kadro sayımız yeteri kadar fazla olduğundan dolayı problemleriniz kısa sürede halledilmektedir.

Gider Boruları Neden Tıkanır?

  • Katı cisimlerin boru içerisine atılması,
  • Gider borularının eğimsiz olması,
  • Boru içerisine yemek artığı ve çay demliği gibi artıkların atılması,
  • Boruların içerisine yapışan kalıntılardan dolayı boru çapının daralması,
  • Gider borularının yağlanması ve kaygan yapısını yitirmesi

Gider açma

Robotla Gider Açma Nasıl Yapılır?

Gider açma yöntemlerini yukarda belirttiğimizde, iki şartın bir arada olması gerektiğini söylemiştik. Bu iki şart bir arada olmazsa, tıkalı boruyu açmanız mümkün değildir. Bu durumda profesyonel bir firmadan yardım almanız gerekir. Profesyonel firmamız Dere Tesisat sisteminizdeki sorunun tamamını çözebilecek donanıma ve tecrübeye sahiptir.

Atık su gideri açma çalışmasına başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı, gider açma çalışması yapan firmanın gözüdür diyebiliriz. Çünkü gider borusunun içinde olup bitenleri anlamanın tek yolu kameralı görüntüleme cihazı ile bakmaktır.

Günümüzde gider açıcı firması olarak hizmet veren ancak kameralı görüntüleme cihazı olmayan çok sayıda firma bulunur. Kameralı görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için günümüzde sadece birkaç firmada bulunur. Kameralı görüntüleme cihazı olmayan firmalar, su gideri açma çalışmasında sadece robot cihaz kullanır ve tıkanıklığı açmaya çalışır. Tıkanıklık bazen açılır, bazen geçici olarak açılır bazen de açılmaz.

Tıkla Ara