Cihazlı Su Kaçağı Bulma

Cihazlı su kaçağı bulma son 4-5 yıldır çok sık kullanılıyor fakat her cihaza sahip olan kaçak tespiti yapamıyor. Her ne kadar su kaçak cihazı tesisat kaçakları tespitinde ustaların işini kolaylıştırsa da piyasada kullanılan ucuz çin malı cihazlar sonuç vermiyor. Su kaçağı tespiti işi ciddi bir konudur alt komşunuza damlayan suların yeri bir an önce tespit edilmelidir. Tesisat kaçağını bulumayan ustalar yüzünden iki komşunun mahkemlik olduğu bile görünmektedir. Üst kattan alt kata damlayan su sızıntısı alt katta rutubete sebep olur ve kötü koku yapar.

Cihazlı su kaçağı tespiti için kurumsal ve profesonel firmaları seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır.Kaliteli cihaz kullanan ve bu cihazlar hakkında gerçketen bilgisi olan ustalar müşterileri mağdur etmez ve kısa sürede su kaçağı bulunur ve tamir edilir.Su kaçağı bulma işleminde kullanılan en önemli cihazlar dinleme ve termal kameralardır. Bu cihazların ikisi de olmadan cihazlı su kaçağı bulma işlemi başarısız olmaktadır.

Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile kullanılan cihazlarda gelişmektedir. Oldukça faydalı ve etkili kırmadan su kaçağı bulma hizmetleri sunan ekiplerimiz sayesinde artık günün her vakti sizlere su tesisatçısı hizmetleri sunabilmekteyiz.

cihazlı su kaçağı bulma

Cihazlı Su Kaçağı Bulma Sistemi

Cihazlı su kaçağı bulma sistemi 5 dakikalık bir iş değildir.Termal kameralı sistem ile evinizin tüm tesisatı taranır ve diğer taraftan da diğer usta dinleme cihazı ile tüm sistemi dinlemektedir.Dere Tesisat 2005 yıılından itibaren İzmir’in tüm ilçelerine kameralı cihazlarla su kaçağı tespiti yapmaktadır.Termal kameralar genellikle sıcak su kaçaklarını göstermektedir. Çok daha gelişmiş termal kameralar soğuk su kaçaklarını da göstermektedir. Fakat bu cihazların fiyatı çok pahalı olduğu için her firmada bulunmuyor.Firmamızda bu cihaz da mevcuttur.

Termal Cihazlı Su Kaçağı Bulma

Termal cihazlı su kaçağı bulma yöntemi her firmanın uyguladığı yöntemdir.Olması gerekdende budur aslında ama termal kamera kaliteli olmalı ve müşteriyi mağdur edecek yanılma yaşanmamalı.Ucuz termal kameralar ile su kaçağı net olarak tespit edilemez ve birden fazla yer kırılarak cihazlı sistem anlamını kaybetmiş olur.

Termal kameralar hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse sıcak su kaçaklarını kaliteli bir cihaz ile bulabilirsiniz fakat soğuk su kaçarlarını termal cihaz ile bulmak çok zordur. Bu durumda evinize veya iş yerinize çağıracağınız firma kurumsal ve profesyonel olmalı. Hem termal cihaz hem dinlemi cihazı hemde kanal görüntüleme cihazlarına mutlaka sahip olmalı.

Dinleme Cihazlı Su Kaçağı Bulma

Cihazın ses netlik durumu su sesini algılama kalitesi frekans aralığı ve garanti süresine dikkat edilmelidir.bu cihazlar da kalitesine göre değişmektedir. Özellikle dinleme cihzları çok kaliteli olmalıdır dinleme cihazı iyi olmadan kaçak tespiti yapılamaz.Termal kameralar bir noktaya kadar yardımcı olur asıl iş dinleme cihazındadır. Ses kalitesi iyi olmayan derimlik algılaması iyi olmayan bir cihaz ustaları boşuna uğraştırı ve yanlış tespit yaptırabilir. Cihazlı su kaçağı bulma işinde mutlaka cihazları iyi profesyonel firmalar ile çalışın. Firmamız Dere Tesisat Termal kamera ve dinleme cihazı olarak alman malı cihazlar kullanmaktadır ve müşterilerinin sorununu kesin olarak çözmektedir.

Kameralı Cihazlı Su Kaçağı Bulma

Cihazlı su kaçağı tespiti işinin bir diğer ekipmanı ise kanalizasyon kamerasıdır bu cihaz ile gider borularının içi görüntülenir. Kırık çatlak veya conta sıyırması gibi sorunlar kanal kamerası ile tespit edilmektedir.Ayrıca lavabo,tuvalet tıkanıklığı da kanal görüntüleme cihazı ile tespit edilir ve robotlu kılavuzlar ile kırmadan dökmeden açılır. Bu 3 adet cihaz su kaçağı tespiti yapıyorum diyen her tesisat ustasında mutlaka olmalı.Firmamızda ise bu cihazdan hariç daha kapsamlı cihazlar bulunmakradır. Bu cihazlarının nasıl bir iş yaptığını alt yazımızda anlatıyoruz.

Kanal Hattı Yer Tespiti Cihazı

Kanal hattı yer tespiti cihazı ile su kaçağı bulma işlemi kanalizasyon borularında oluşan kırık çatlak sorunlarını kameralı sistem ile görürüz. Görüntüleme sornası kırığın tam noktasını kanal hattı yer tespiti cihazı ile noktasal buluruz. Böylece rastgele bir alan kırılmaz ve borunun olduğu tam nokta bulup tespit edilir ve sorun küçük bir alanda çözülür.

Kameralı ve Robotlu Tıkanıklık Açma

Kameralı ve robotlu tıkanıklık açma hizmetini kısaca anlatacak olursak evinizde veya iş yerinizde meydana gelen gider tıkanıklıklarını robotlu kılavuzlar ile açıyoruz. Ardından kameralı sistem ile tesisatınız neden tıkanmış tekrar tıkanır mı bu gibi sorunları görüntüleyebiliriz.Robotlu cihaz ile lavabo tıkanıklığı açma veya tuvalet açma işlemleri için bizi arayabilirsiniz.

Nem Ölçer Cihazı ile Su Kaçağı Tespiti

Nem ölçer cihazı ise küçük sızıntıların bulunmasında büyük önem taşır.Dinleme cihazının duymadığı termal cihazın görmediği kaçağı nem ölçer cihazı ile alanını tespit edebilirsiniz.

Su Kaçağı Neden Meydana Gelir ?

Tesisat borularının tamamında çıkması muhtemel olan sızıntılar, zamana bağlı yıpranma, basınçlı şebeke suyu, ucuz işçilik ile su sızıntısı probleminin görülmesine sebep olmaktadır. Sizin dairenizde olduğu gibi komşu dairelere kadar uzanan tesisat kaçağına kısa süre içinde garantili çözüm sağlanmaktadır.

Firmamızın kırma dökme tarzı çözümlere ihtiyaç duymaması ve buna ek olarak su kaçağı tespiti ve tadilatı gibi işlemlerin yapılması adına. Firmamızdan alacağınız hizmetlerin oldukça profesyonel yöntemlerden olması sebebiyle küçük büyük fark etmeksizin çözüm sağlanmaktadır.

Tıkla Ara