Banyo Gideri Açma

Banyo Gideri Açma

Banyo gideri açma gibi veya duş giderinden su gitmiyor diye çok şikayet işitmekteyiz. Duş giderlinin tıkanması genellikle saç tellerinden kaynaklıdır, bu durum da tıkanıklıklık bazen kolay bi şekilde açılmaktadır. Ev sahipleri tıkanan duş gideri deliğine kimyasal lavabo açıcı döküp bu basit bir sorun ise kendileri çözebilirler. Fakat lavabo açıcı dökmenize rağmen duş tıkanması açılmadıysa daha fazla zorlamayınız. Duş giderleri dar olduğu için gidere kaçırabileceğiniz tel veya farklı bir cisim evinizin kırılıp dökülmesine neden olabilir. Banyo Gideri Açma konusunda uzman ekibimiz ve kameralı cihazlarımız ile daima hizmetinizdeyiz.

Banyo gideri tıkanması çoğunlukla kullanım hatalarından kaynaklanan bir durumdur. Kullanıcıların, banyo giderine attığı yabancı cisimler banyo giderinin tıkanmasına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra, kullanılan malzemenin kalitesi ve tesisatı döşeyen ustaların hatalarından dolayı da banyo giderinde tıkanma meydana gelebilmektedir.

Cihazlar ile Banyo Gideri  Açma

Bir evin en büyük problemlerinden birisi giderlerde yaşanan problemlerdir. Çoğu ev sahibi bizleri duş gideri suyu çekmiyor diye arıyor. Firmamız sizlere bu ve bu tarz sorunlarda kaliteli hizmet sunmaktadır. Firmamız bu hizmeti kameralı sistemler ve robotlu cihazlar ile sağlamaktadır. Bu sayede evinize hiç bir zarar vermeden kısa sürede probleminizi çözüyoruz.

Özellikle banyo, kişisel bakımın yapıldığı alanlar olması nedeniyle tıkanma problemi daha fazla olasılıkla bu alanlarda meydana gelir.Banyo tıkanıklığı için uygulanan basit yöntemler tıkanıklığı açamayabilir. Tıkanan banyo gideri açma için kanal açma makineleri kullanılır. Böylece tıkanan gider tamamen açılır.

Banyo giderini açmak için lavabo açıcı kimyasal ürün kullanmanıza rağmen sonuç alamadıysanız firmamızı arayabilirsiniz.

 

Banyo Gideri Neden Tıkanır

Banyo su giderinin tıkanma sebepleri olarak; kullanıcı hatası ve usta hataları olduğunu yukarıda belirtmiştik. Bu sebepleri maddeler halinde sıralayacak olursak;

 • Banyo su giderinin tıkanmasında banyoda bulunan kılların, banyo su giderinde birikmesinden dolayı banyo gideri tıkanması meydana gelmektedir.
 • Banyo giderine giren kalıp sabun atıkları da banyo giderinde birikerek tıkanmalara sebep olabilmektedir.
 • Banyo giderinin tıkanmasının sebeplerinden biri de klozetin tıkanmasıdır. Klozet tıkanıklığı meydana geldiğinde, banyo giderinin giriş kısmı yakın bir noktadaysa tıkanıklık banyo giderindeymiş gibi etki yapmaktadır.
 • Banyo giderinin tıkanmasının sebeplerinden biri de usta hatalarıdır.
 • Tesisat ustası, banyo giderinin borusuna uygun oranda eğim vermek zorundadır. Bu eğim sayesinde banyo giderine giren su, akarak lağıma doğru gider.
 • Ancak bazı tesisat ustaları dalgınlıktan yada deneyimsizlikten dolayı uygun oranda boruya eğim vermezler ve bu durumda sık sık banyo giderinin tıkanmasına sebep olmaktadır.

Evde Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Banyo tıkanıklığını ne açar? Sorusu çok sık sorulan sorulardan biridir. Bu soruyu cevaplarken evde uygulanacak bazı yöntemlerde bahsetmek gerekir. Peki, evde tıkalı banyo gideri nasıl açılır?

 • Banyo tıkanıklığı açma yöntemlerinden biri olan pompa, uygulanması son derece basit bir yöntemdir.
 • Ancak klozetler için ve alaturka tuvaletler için farklı pompa çeşitleri bulunmaktadır.
 • Alaturka için kullanılan pompa ile banyo gideri açma çalışmasını yapabilirsiniz.
 • Banyo giderinin giriş kısmını tamamen kapatacak şekilde pompayı yerleştirip pompalama çalışması yapabilirsiniz.
 • Banyo gideri tıkanıklığına sebep olan cisim yakın bir noktadaysa, siz pompalama çalışmasını yaptığınızda tıkanıklığa sebep olan cisim çıkacaktır.
 • Pompa ile tıkalı banyo gideri açma çalışması sonuç vermezse tel ile banyo gideri açma çalışması yapabilirsiniz.
 • Elinizde tıkanıklık açma teli yoksa elbise askısını düzleştirip ucunu kanca yaparak da kullanabilirsiniz.
 • Elbise askısının kanca haline getirdiğiniz ucunu banyo giderinden içeri sürün.
 • Telin uzunluğu el verdiği kadar banyo giderine soktuktan sonra yavaşça geri çekin.